Kursy Vedic Art

Podczas letniej nocy w Szwecji, na początku lat 60., pewien młody artysta doznał łaski w postaci mistycznego objawienia. Nie sposób ująć tego w słowa, ponieważ doświadczenie to nie jest niczemu podobne, co my znamy z tego świata. Dla tego młodzieńca czas i przestrzeń przestały istnieć, a on sam czuł się głęboko zjednoczony z całym stworzeniem w nieopisanym pokoju i miłości. Stan ten utrzymywał się kilka dni, blaknął z każdą chwilą, by w końcu całkiem zniknąć. Powrót do ograniczonej percepcji nie był dla artysty powodem do rozpaczy, ponieważ wiedział już, że cała ta wiedza z wejrzenia w głęboką prawdę przyszła do niego z jego najgłębszej istoty. Czuł, że całe to doświadczenie jest jak informacja zawarta w nasionku i ukryta w jego sercu, ale cały czas dla niego dostępna.

Na imię miał Curt. Wdzięczność za przeżycie tej magicznej, letniej nocy oraz decyzja ponownego połączenia się z tym doświadczeniem otworzyły przed nim drogę w podróż, której celem była jego najgłębsza istota.

I tak seria zdarzeń i spotkań, doprowadziła go do stworzenia Vedic Art – metody, która za pomocą malowania prowadzi Cię ku Tobie samemu i Twojej prawdziwej rzeczywistości.

Vedic Art nie uczy nikogo, jak malować. Nie. Vedic Art przypomina, jak malować. I nie tylko przypomina jak można tworzyć sztukę. Od samego początku, kiedy poznajemy siedemnaście wedyjskich zasad sztuki, zaczynamy przypominać sobie całą historię życia. Skąd przychodzimy i dokąd idziemy.
Vedic Art zawiera w sobie mapę nawigacyjną. Użyj kompasu, który znajduje się w Twoim umyśle i znajdź drogę do miejsca pokoju w swoim sercu.
Wtedy – kiedy zanurzysz swój pędzel w świetle, przestrzeni i błogiej radości, namalujesz wieczność. Kiedy wnikniesz w swoje dzieło – w dialogu ze samym sobą – znajdziesz kod o tym, jak można żyć i jak dzieło sztuki może otworzyć drzwi do nieba na ziemi.

Curt Källman